Svenska Seniordansledarförbundet

Dansa här - Här dansas seniordans 2019

Detta är en sida för Svenska Seniordansledarförbundets aktiva medlemmar. Dessa får publicera gratis. Tillhör du (ännu) inte SSDF och vill annonsera under fliken kostar det 500:-/år. Publicering sköts av styrelsen, genom utsedda kontaktpersoner: Christina Lundahl-Ekholm christina_le@live.se eller Alina Maric alina@maric.se

 

Landskap Plats Veckodag och tid Ledare Telefon
Bohuslän Forshälla, bygdegården Ons 13.30-16.00 Svea Dahlgren


0522-662154
svea.dahlgren@gmail.com

Bohuslän Kville, bygdegård Lör 14.00-16.15

Anki Danielsson

Anita Hakeröd


070-3993737

070-6045355
hakerodgard@yahoo.se

Dalarna Hedemora, IOGT-NTO lokalen Fre 10.00 – 12.00 Laila Axelsson


070-553 6467
laila.axelsson@telia.com

Dalarna Horndal, församlingshemmet Ons 14.00-16.00 Bertil Milberg


0226-71101
milbergbertil@outlook.com

Dalarna Krylbo, PRO-lokalen Tis 10.00 – 12.00 Jan Tillenius


070-600 4111
jan.tillenius@gmail.com

Dalarna Ludvika, ABF danslokalen Köpmang 1 To 10.00 – 12.15

Margaretha Bergström

Ann-Britt Hedman


073-0416474
farmor.bergstrom@gmail.com
073-6237970
abhedman@gmail.com

Dalarna Smedjebacken, Smedje-backens fritidsgård, Hägstensg Ti 9.30-11.00 Birgitta Melin


070-6158112
gittanmelin@hotmail.com

Dalarna Husby, Svinö bygdegård Ti 10.00-12.00 Lisbeth Kastner


076-2676774
jan.lisbethkastner@gmail.com

Dalarna Säter, PRO-lokalen Badstugatan 1 To 14.00-16.00 Kerstin Modigs


076-1088074
kerstinmodigs@gmail.com

Gästrikland Hofors, Folkets Hus, Vanadis Ti 10.00-12-00


Inge Järnberg

Monika Järnberg


070-5167647
monika947@outlook.com
073-9240820

Gästrikland Sandviken, Valhalla

Må 13.30-15.30

Ti 10.00.12.15
Annelise Märsk


076-0379901

Gästrikland Årsunda, Sockenstugan Må 11.00-13.30 Solveig Bolin


073-0496041

Gästrikland Kungsgården, Birgittagården To 10.00-12.00 Solveig Bolin


073-0496041

Gästrikland Gävle, Bomhus Folkets Hus Må 12.30-14.45 Guy Bollner


070-3182674
guy.bollner@hotmail.com

Halland Halmstad, Alla hjärtans Hus Ti 10.00-11.00 Asta Bergström


035-210706
ltbm@spray.se

Hälsingland Söderhamn, IOGT-NTO lokalen Mån 14.00-15.30 Karl Brodin


0270-16247
brodink99@gmail.com

Jämtland Östersund, Tiljan Fre 10.30-12.00 Sonia Thuné


070-5460880
soe.thune@telia.com

Medelpad Sundsvall, Träffpunkten To 12.30-14.30

Stig Nyström

Elsie Nyström


060-561864
stig_nystrom@yahoo.se

Medelpad Njurunda, folkets Hus Kvissleby Ons 12.30-14.30

Barbro Modén

Elsie Nyström


070-6148112
babba.mella@hotmail.se
060-561864
stig_nystrom@yahoo.se

Medelpad Sundsvall, Skönsmohuset Fre 11.00-13.00 Barbro Modén


070-6148112
babba.mella@hotmail.com

Medelpad Timrå, Pangea Mån 13.00-15.00 Britt Herrgård


070-7176491
060.561508@hotmail.se

Skåne Hässleholm, Vagnslidret Ons 13.30-15.30

Gertil Lozell

Gunnel Magnusson


073-5672326
gertillozell@gmail.com
070-5132376
gunnel2magn@gmail.com

Skåne Hörby, Folkets Hus Fre 9.30-11.30

Lena Nilsson

Christina Lengbrant


070-2193031
nena4902@gmail.com
070-2671966
chlengbrant@gmail.com

Skåne Örkelljunga. PRO-huset, Hallandsv Ons 9.30-11.15 Siv Karlsson


076-1768502
siv.roland@hotmail.se

Skåne Ystad, Seniorernas Hus Tors 14.30-17.00 Ove Thörnblad


070-5614464
ove.tornblad@comhem.se

Skåne Trelleborg, Söderslättshallen Ons 10.30-12.00

Ann-Mari Olsson

Elena Kiiskinen


0708-389299
3840olsson@gmail.com
073-5877919
elena.kiiskinen@hotmail.com

Skåne Ystad, Lancasterskolan Mån 14.00-16.00

Sonia Andersson

Laila Hansson


0411-60257
sonjamariesv@gmail.com
0411-19004

Stockholm Barkarby, Jaktplan 2 Fre 9.30-11.30

Iris Lindberg


070-4421132
iris.lindberg@comhem.se

Stockholm Bro, Florasalen Mån 10.00-12.00

Inger Johansson

Rune Jansson

Gunilla Kron


076-9064346
nysis.johansson@outlook.com
073-0705976
rune.jansson38@yahoo.se
070-5824925 gunilla.kron@hotmail.com

Stockholm Kungsängen Tis 10.00-12.00

Inger Johansson


076-9064346
nysis.johansson@outlook.com

Stockholm Bålsta Ons 10.00-12.00

Eva Harald


073-5783554
haraldevabirgitta@gmail.com

Stockholm Nacka, Järlahuset Ons 13.00-15.00

Vera Haegermarck


070-6400677
vera.haegermarck@home.se

Stockholm Värmdö, Bygdegård

Ons 10.00-11.30 5 juni - 31 juli

Tors 18.00-19.30

Kerstin Öberg

Annika Dahlberg


070-5933455
kerstinoberg1@telia.com
070-2029737
annika.dahlberg@gmail.com

Stockholm Åkersberga, Bergasalen

Ons 9.30–11.15 PRO

Ons 14.00 -16.00 SPF

Anita & Åke Bergström

Barbro Kusoffsky


08-54062860
anita.ake68@gmail.com
070-6924479
barbro.kusoffsky@gmail.com

Södermanland Gnesta; Powerhuset Fre 10.00-12.00

Elisabet Hedlund


070-3019628
s-e.hedund@tyfonmail.se

Uppland Enköping, Ljunggården, Kraftg 14 Mån 14.00-16.00

Ylva Berglind


070-2797471
ylva.d.berglind@gmail.com

Uppland Uppsala, Missionskyrkans gymnastiklokal, St Olofsg 40 Tors 16.00-17.00

Annika Sjöberg


070-6267334
mjmab@hotmail.com

Uppland Uppsala, Vaksalaskolan

Tis 17.00-18.00
udda veckor

Solveig Elmeskog

Annika Sjöberg


070-2031761
s.elmeskog@hotmail.com
018-6116751
mjmab@hotmail.com 

Uppland Uppsala, Orstenen Fre 10.30-12.15

Sol-Britt Burman


072-0010817
tijisb@gmail.com

Uppland Björklinge, Furuliden Ons 10.00-12.00

Ulla Leijon


070-4157942
ulla@leijon.net

Uppland Bälinge Bygdegård Mån 13.00-15.00

Ulla-Britt Wallén

Solveig Elmeskog


070-5657217
brittwall@hotmail.com
070-2031761
s.elmeskog@hotmail.com

Uppland Norunda, Ärentuna bygdegård Tors 10.00-12.00

Marianne Liljefors

Ulla Leijon


070-4195331
marianne.liljefors@gmail.com
070-4157942
ulla@leijon.net  

Västerbotten Skellefteå, PRO lokalen Ons 9.30-11.30

Tore Holmström


070-6379614
toreholm@bredband.net

Västergötland Falköping, Folkets Park Tors 13.30-16.00

Hans-Erik Lundkvist
Else-Britt Lundkvist


Mona Rehnström


0515-728120
hans-lundkvist@telia.com
elsebritt.lundkvist@telia.com

0515-18377
073-0763913
claes.goran.b.naslund@telia.com

Västergötland Skara, Viktoriagården Mån 14.00-16.00

Lennart Andersson

Berith Andersson


073-4060326

070-8472188
051115626@telia.com

Västergötland Lidköping, Solhaga Tors 10.00-12-00

Sam Alteryd


073-187970
sam.alteryd@gmail.com

Västergötland Lidköping, PRO Tis 14.00-16.00

Sam Alteryd


073-187970
sam.alteryd@gmail.com

Västergötland Linköping, Landerydsgården, Bokhagsv 10 Tis 10.00-12.00

Majken Wallin


073-0549249
majken.wallin@bredband.net

Västergötland Hjo, Rödingen Tors 14.00-16.00

Yvonne Savic

Kerstin Enell

 

 

072-0183506
enell457@gmail.com

Västergötland Mariestad, Elvärket Fre 14.00-16.00

Lis-Beth Kopperud

Inger Svensson


070-8883283
lisko@telia2.se
070-5084471

Västra Götaland Hällevad, Folkets Hus Tors 10.00-12.30

Ingrid Sörkvist

Ingalill Dahlin

0524-50057
longevall14@live.se

Västerbotten Vännesby Tors 18.00-20.00

Grethel Jansson


070-2377801
grethel.jansson@gmail.com

Västerbotten Umeå, TEGs PRO Tis 13.00-15.00

Grethel Jansson


070-2377801
grethel.jansson@gmail.com

Västmanland Kungsör, Tallås gården Ons 14.00-16.00

Britt Lundgren


070-4109112
ro.lindgren@telia.com

Öland Borgholm, IOGT lokalen Ons 17.30-19.30

Kerstin Ågren


070-7795685
kerstinaagren@gmail.com

Östergötland Finspång, Kulturhuset Tors 14.00-16.00

Lilian Bressler


073-8425 919
lilian.bressler@hotmail.com

Östergötland Mariehult, Skärblacka Sön 10.00-12.00

Margareta Fransson

011-69473
mail via lilian.bressler@hotmail.com

Östergötland Linköping, Landerydsgården Tis 10.00-12-00

Majken Wallin


073-549249
majken.wallin@bredband.net

DataTables designed and created by Allan Jardine © 2007-2011